Достапни линкови

Тутунарите и натаму ги блокираат патиштата


Тутунопроизводители
Производителите на тутун од општините Радовиш и Конче денеска повторно го блокираа магистралниот пат Радовиш - Штип. Претседателот на Штрајкувачкиот одбор Миле Атанасов изјави дека тие протестираат не само поради ниските откупни цени на тутунот, туку и поради вчерашните контра-протести пред седиштето на општинскиот штаб на СДСМ во Радовиш.
Тие најавија блокади и утре, а ќе протестираа се додека министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски не најде решение за нивниот проблем.
XS
SM
MD
LG