Достапни линкови

40 лица приведени во Турција за корупција


Истамбул
Шафот на царинската служба во Истамбул Љутфи Екинчи и уште 40 лица се уапсени под обвиенение за корупција, соопшти турската полиција. Тие се осомничени дека земале поткуп и овозможувале шверц на стока без царина и данок.
Турската полиција случајот го следела шест месеци.
XS
SM
MD
LG