Достапни линкови

Во Њујорк се тргува и со кинески јуани


Кинески јуан
Државната Кинеска банка соопшти дека во својата филијала во Њујорк почна да нуди сметки деноминирани во јуани како дел од кампањата за ширење на кинеската валута во светот. До оваа доаѓа на неколку дена пред посетата на кинескиот претседател Ху Џиантао на Вашингтон.
XS
SM
MD
LG