Достапни линкови

Војниците во Авганистан направиле штети од 100 милиони долари


Овоштарник во Кандахар
Авганистанските власти соопштија дека авганистанските и странските сили при безбедносните операции во покраината Кандахар направиле штети од 100 милиони долари во минатата година. Според властите војниците им направиле штети на овоштарниците и домовите на луѓето кои ги напуштиле за време на операциите и тие немале друг избор освен да ги кренат во воздух.
Од кабинетот на градоначалникот на покраината изјавија дека тврдењата на граѓаните за висината на штетите сепак се претерани.
XS
SM
MD
LG