Достапни линкови

Хилари Клинтон во ненадејна посета на Јемен


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, која е во турнеја низ земјите од Заливот, денеска допатува во ненајевена посета на Јемен. Според американската амбасада во Јемен, Клинтон ќе му ја пренесе пораката на јеменскиот претседател Али Абдула Салех за долгорочно партнерство и за помош во битката против терористичката мрежа Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG