Достапни линкови

Најмалку 35-мина загинати во протестите во Тунис


Протести во Тунис
Најмалку 35 лица загинале во нередите во изминатиот викенд во Тунис, но се страхува дека бројката не е конечна. Протестите и нередите во Тунис започнаа во минатиот месец откако едно 26-годишно момче се самозапали во знак на протест поради тоа што не можел да најде работа. Соединетите Држави изразија загриженост од справувањето на властите со протестите, а Обединетите Нации и Европската Унија ги повикаа властите да покажат воздржаност.
XS
SM
MD
LG