Достапни линкови

Експлозија во касарна во близина на Тбилиси


Грузијското министерство за одбрана соопшти дека тројца војници загинале, а 13 биле повредени, при случајна експлозија на граната за време на вежба во касарна во близина на Тбилиси. Во таа база грузијските војници се обучувале за заминување во мисија во Авганистан.
XS
SM
MD
LG