Достапни линкови

Иран не верува во мисијата на Хилари Клинтон


Иран денеска оцени дека американскиот државен секретар Хилари Клинтон нема да успее да ги убеди земјите од Заливот да ги зајакнат санкциите против Техеран. Клинтон е на 5-дневна турнеја во регионот, при што ги посетува Обединетите Арапски Емирати, Оман и Катар. Таа оцени дека меѓународните санкции значително ги отежнуваат иранските нуклеарни амбиции.
XS
SM
MD
LG