Достапни линкови

Напаѓачот на конгресменката Гифордс се појави пред суд


Момчето кое пукаше врз американската конгресменка и уби 6 други луѓе вчера за прв пат беше изведен пред суд. На расправата во судот во Аризона не му беше овозможена кауција. Пукањето пред еден супермаркет во Аризона предизвика дебата за контрола на оружјето и ја разгоре политичката реторика. Состојбата на американската конгресменка Габриел Гифордс и натаму останува критична
XS
SM
MD
LG