Достапни линкови

Временска прогноза-студено и магливо


И денеска не очекува ладно време со појава на магла. Кон крајот на денот ќе преовладува променливо облачно време со локални врнежи од дожд, а на повисоките места со повремен снег. Утринската температура ќе се движи меѓу минус три и еден степен, а дневната меѓу два и десет степени. Во Скопје слично време со темпераура до 2 степени.
XS
SM
MD
LG