Достапни линкови

Меси - најдобар фудбалер за 2010-та


Лионел Меси, - Цирих 10.01.2011
Аргентинецот Лионел Меси, играч на Барцелона,според ФИФА, е најдобриот фудбалер за 2010-та година и е добитник на златниот фудбал. Во конкуренција беа и Чави и Ињеста, исто така од Барцелона. За најдобар тренер е прогласен Жозе Мурињо, моментално тренер на Реал Мадрид.
Цирих 10.01.2011
XS
SM
MD
LG