Достапни линкови

Иранските власти не успеваат да го спречат шверцот на алхохол


Иранските власти успеале да спречат шверц на алхохол во вредност од 200 милиони долари, соопштуваат тамошните медиуми. Во земјата каде алхохолот е забранет со закон, секоја година, според податоците на агенцијата против нелеглана трговија, од шверцот на алхохол се заработуваат околу 730 милиони долари. Производството и конзумирањето на алхохол во земјата е забрането од исламската револуција во 1979 година.
XS
SM
MD
LG