Достапни линкови

Украдена документација за случајот Перо Наков


Апсењето на Велија Рамковски
Управата за финансиска полиција соопшти дека е украдена обемна документација од запечатените магацински простории на фирмите регистрирани на улицата „Перо Наков“. При извршениот увид констатирано е дека непознато лице или лица влегле во запечатените простории и успеале да ја изнесат документацијата. Според првичните сознанија украден се околу 500 регистри, но точниот број дополнително ќе се утврдува, бидејќи состојбата во магацинот фото и видео документирана. Сопственикот на A1 телевизија Велија Рамковски и 14 управителите на фирмите пред две недели беа приведени под обвинение за финансиски малверзации.
XS
SM
MD
LG