Достапни линкови

Хрватска ќе има свој Викиликс


Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж
Поранешниот кандидат за претседател на Хрватска Дејан Голубиќ основал веб страна по примерот на Викиликс, која ќе објавува информации за политичарите од земјата. Голубиќ изјави дека е време некој да ја каже вистината, а материјалите на порталот ќе се испраќаат анонимно поткрепени со докази.
Според хрватските медиуми Голубиќ поседува тајни документи за аферата со поранешниот премиер на земјата Иво Санадер. Сајтот ќе започне да функционира во наредната недела.
XS
SM
MD
LG