Достапни линкови

Скопскиот аеродром и натаму затворен за собраќај


Аеродромот Александар Велики
Летовите од скопскиот аеродром Александар Велики поради густата магла се пренасочени кон охридскиот аеродром. Од аеродромот соопштија дека досега се пренасочени летовите на Аустријан Ерлајнс, Чех Ерлајнс, Адрија Ерлајнс, како и Кроација Ерлајнс и Туркиш Ерлајнс. Маглата според временската прогноза се очекува да се повлече утре. Охридскиот аеродром функционира непречено.
XS
SM
MD
LG