Достапни линкови

Во Иран уапсени шпиони на израелската разузнавачка служба


Погребот на иранскиот нуклеарен научник Мохамади
Иранското министерство за разузнавање соопшти денеска дека уапсило мрежа на шпиони и терористи кои се поврзани со израелската разузнавачка служба Мосад, која е одговорна за убиството на иранскиот нуклеарен научник Масуд Али Мохамади во минатиот јануари.
Во ноември двајца нуклеарни научници исто така беа убиени во два оделни инциденти. Ден по настанот иранските власти соопштија дела уапсиле неколку осомничени кои наводно биле поврзани со Британија, САД и изралеската разузнавачка служба.
XS
SM
MD
LG