Достапни линкови

Невладиниот сектор на Косово со резултати за изборите


Според прелиминарните резултати од вториот круг парламентарни избори на Косово, на невладините организации „Демократија на дело“Демократската партија на Косово победила во Србица и Глоговица и на некои избирачки места во Љипљан и Малишево, а Алијансата за иднина на Косово најмногу гласови освоила во Дечани.
На Косово вчера се одржаа делумни парламентарни избори во 5 општини, во кои беа утврдени повеќе нерегуларности на изборите одржани на 12 декември.
XS
SM
MD
LG