Достапни линкови

Клинтон - санкциите против Иран даваат резултат


Американскиот Секретар Хилари Клинтон денеска изјави дека меѓународните санкции го отежнале иранските нуклеарни амбиции. Клинтон, која е во посета на Абу Даби, рече дека Иран има технолошки проблеми и дека светот треба да продолжи со притисокот, бидејки ако Иран произведе нуклеарно оружје тогаш ке предизвика уништувачка трка во регионот.
XS
SM
MD
LG