Достапни линкови

Нато силите убиле 10 милитанти во Кундуз


НАТО соопшти дека неговите сили убиле најмалку 10 милитанти во опреациите против талибанците во северен Авганистан. Шефот на полицијата во Кундуз Абдул Рахман Саедкили изјави дека меѓу убиените бил и талибанскиот лидер од ова подрачје Мавлави Захир.
XS
SM
MD
LG