Достапни линкови

Американскиот секретар за одбрана во посета на Пекинг


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска е на разговори со кинеските власти во Пекинг. Разговорите се случуваат пред посетата на кинескиот претседател Ху Џинтао во Соединетите американсдки држави, закажана за идната недела. Гејтс изјави дека неговата посета е знак дека кинеските власти сакаат да ги обноват воените врски со американските власти, кои беа загрозени минатата година поради кинеските приговори за продажбата на американско оружје во Тајван.
XS
SM
MD
LG