Достапни линкови

Времето денеска магливо


Метеролозите за денеска предвидуваат сончево и тивко време, со магла по котлините. Утринската температура се движи од минус четири до два степени целзиусови. Дневните температури ќе бидат во интервалот од шест до четиринаесет степени. Главниот град и денеска ќе биде покриен со магла.

XS
SM
MD
LG