Достапни линкови

Протести во Грција против наплата на патарините


Демонстранти во Грција окупираа 19 патарини низ земјата, бидејќи се против наплатување на патарина од страна на приватните сопственици. Демонстрантите ги кренале рампите и ги пуштаат возилата слободно да поминат. Тие носеле и плакати на кои било испишано „Не за патарините, слободни патишта за сите“. Ние не плаќаме не плаќајте и вие. Протестите ќе траат два часа.
XS
SM
MD
LG