Достапни линкови

Индија со подршка за Авганистан


С.М. Кришна
Индискиот министер за надворешни работи С.М. Кришна кој е во дводневна посета на Кабул изјави денеска дека нивните трупи ќе останат во Авганистан се додека новоизбраната влада не реши дека тие треба да ја напуштат земјата.
Тој исто така предупреди и на влијанието од странство во напорите за совладување на Талибанците и дека Индија ќе донира 10 илјади тони пченица на Авганистан во кој владее суша.
XS
SM
MD
LG