Достапни линкови

Аеродромот Александар Велики затворен за собраќај


Аеродромот Александар Велики
Аеродоромот Александар Велики денеска е затворен за собраќај поради густата магла. Откажани се летовите за Виена, Будимпешта, Белград, Подгорица, Загреб и Бурса, а утринава само полетал авионот за Цирих.
Поради маглата не слетале и авионите од Будимпешта, Цирих, Виена и Бурса. Некои од нив се враќаат,а некои се пренасочуваат кон аеродромот во Охрид. Од скопскиот аеродром соопштија дека собраќајот ќе биде нормализиран, кога ќе се подобрат временските услови.
XS
SM
MD
LG