Достапни линкови

САД негираат дека е уапсена американка за шпионажа во Иран


САД ја негираа објавата на иранските власти дека уапсиле американската државјанка под обвинение за шпионажа. Потпаролот на Стејт Департментот, Марк Тонер изјави дека американските официјални лица ја пронашле жената и дека таа е безбедна и не се наоѓа во Иран. Вчера иранската полиција соопшти дека жената е во притвор и дека нејзиното име е Хал Фаџалах.
XS
SM
MD
LG