Достапни линкови

Три цивили загинаа при напади во Авганистан


Авганистанските официјални лица соопштија дека три цивили и двајца милитанти загинале денеска во оделни напади во земјата. Двајцата цивили биле жртви на бомбашки напад во реонот Марџах во покраината Хелманд, а третиот го загубил животот при експлозија на бомба која била закачена за неговото возило. Двајцата милинтанти според потпаролот на војската Расол Мохамад Сафи загинале додека поставувале мина.
XS
SM
MD
LG