Достапни линкови

Груевски-проблем на тутунарите им се откупувачите


Откуп на тутун
Премиерот Никола Груевски денеска изјави дека проблемот на тутунопроизводителите е поради откупувачите, а не поради владата која им дава субвенција од 60 денари по килограм тутун. Според Груевски владата и натаму целосно ги подржува и им помага на тутунопроизводителите, и инспекциските служни се на терен и веќе има казни за откупувачите, кои сакале да го откупат тутунот по нереална цена.
XS
SM
MD
LG