Достапни линкови

Осудени двајца опозициски активисти во Русија


Црвениот плоштад во Русија
Московскиот суд денеска ги осуди опозициските активисти Дмитри Андрианов и Марат Салахијев на затворска казна од два дена, поради протестот против апсењето на опозициските лидери во четвртокот на Црвениот плоштад. Радио станицата Ехо соопшти дека денеска тие ќе бидат пуштени на слобода, бидејќи веќе ја отслужиле нивната казна.
XS
SM
MD
LG