Достапни линкови

СПМ бара ригорозни мерки за откупувачите на тутун


Откуп на тутун во Прилеп
Социјалистичката партија на Македонија соопшти денеска дека ги подржува тутунопроизводителите и го осуди односот на откупувачите. Потпаролот на партијата Малиша Станковиќ изјави дека откупувачите го потценуваат трудот на тутунопроизводителите и ги повика сите надлежни институции да преземат ригорозни инспекциски контроли врз откупот на тутунот.
Тој побара и од опозициските партии да престанат да си поигруваат со тутунопроизводителите и да престанат да ги потикнуваат организаторите на протестите да блокираат улици и да прават инциденти.
XS
SM
MD
LG