Достапни линкови

Иран произведува нуклеарно гориво?


Али Акбар Салехи
Шефот на иранската агенција за атомска енергија Али Акбар Салехи денеска изјави дека неговата земја е способна да направи сопствени нуклеарни прачки за реакторите и за медицински испитувања. Салехи кој ја врши и функцијата министер за надворешни работи ова го изјави во време кога западните сили постојано повторуваат дека Иран не поседува таква технологија.
XS
SM
MD
LG