Достапни линкови

Земјотрес во Иран


Иран, земјотрес
Земјотрес со интензитет од 5,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди јужната иранска провинција Фарс при што биле повредени десетина луѓе. Државата телевизија објави дека земјотресот најмногу штета предизвикал во градот Нурабад.
XS
SM
MD
LG