Достапни линкови

Запаливи поштенски пакети во САД


Пакет адресиран до американскиот секретар за внатрешна безбедност Џенет Наполитано се запалил во поштенскиот оддел во Вашингтон. Притоа никој не бил повреден. До инцидентот дојде откако два слични пакета адресирани до локалните власти во државата Мериленд исто така се запалиле.
XS
SM
MD
LG