Достапни линкови

Во Јемен убиени најмалку 17 војници


Најмалку 17 јеменски војници биле убиени во вчерашните две одвоени заседи на југот на Јемен. Властите кои се сомневаат дека зад нив стои Ал Каеда соопштија дека војската трага по напаѓачите. Овој дел на Јемен во текот на минатата есен беше место на борби на јеменската војска против припадници на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG