Достапни линкови

Фејт: на Косово му треба кредибилна влада


Меѓународниот цивилен претставник на Косово Питер Фејт изјави дека на Косово му треба нова кредибилна и чиста влада, подготвена да се соочи со тешките предизвици пред кои се наоѓа. Во изјавата за приштинските медиуми тој додаде дека декемвриските парламентарни избори биле одржани во конструктивна атмософера, но со нерегуларности кои, како што наведе, меѓународната заедница не може да ги прифати. Утре во целост ќе бидат повторeни изборите во општините Србица, Глоговац и Дечани, а делумно во Липљан и Митровица.
XS
SM
MD
LG