Достапни линкови

Џин Сперлинг нов економски советник на Обама


Џин Сперлинг
Американскиот претседател Барак Обама денеска го именува Џин Сперлинг за главен советник за економска политика. Тој беше член и на економскиот тим на поранешниот Претседател Би Клинтон.
Како што пак денеска беше објавено американската економија креирала многу повеќе работни места отколку што се очекуваше во Декември 2010.
Невработеноста падна на 9,4 што е најниско ниво од Мај 2009 година.
XS
SM
MD
LG