Достапни линкови

Власта и опозицијата одвоено за Божиќ


Во Македонија денеска се слави Божик. Божиќни литургии се одржаа во сите храмови на МПЦ. Со централната литургија чиноначелствуваше поглаварот на МПЦ Архиепископот Охридски и Македонски г.г Стефан.
Во соборниот храм присуствуваше и државниот врв. Честитајќи го празникот, Претседателот Иванов и Премиерот Груевски на граѓаните им посакаа здравје, среќа и успех.
Потоа тие беа на закуска кај г.г Стефан во неговиот кабинет.
Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски пак беше на литургија во црквата Св. Јован. Црвенковски запали свеќа за здравје и посака среќа и благодет.
XS
SM
MD
LG