Достапни линкови

Израелските власти убија 65 годишен човек по грешка


Западниот брег
Израелските трупи по грешка убиле 65 годишен човек во спална за време на акција против Хамас на Западниот Брег.
Инцидентот се случил во Хеброн каде израелците презеле акција за да затворат 6 припадници на Хамас, кои пак палестинските власти ги ослободија ден порано. Израелските власти изразија жалење поради грешката.
XS
SM
MD
LG