Достапни линкови

Обама го менува советничкиот тим


Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе го наименува Џин Сперлинг за главен советник за економска политика. Се очекува Обада денеска да објави и други нови личности во неговата администрација, како дел од промените во неговиот тим откако Републиканците ја презедоа контролата врз Претставниотчкиот Дом по ноемвриските избори.
XS
SM
MD
LG