Достапни линкови

Во напад со беспилотно летало убиени 5 милитанти во Пакистан


Според пакистански разузнавачи, американско беспилотно летало стрелало со ракети во Дата Кхел во Северен Вазиристан при што биле убиени 5 милитанти. Оваа племенска област на границата со Авганистан е упориште на талибанците и други милитантни групи.
XS
SM
MD
LG