Достапни линкови

Хилари Клинтон се сретна со активисти од Белорусија


U.S. - U.S. Secretary of State Hillary Clinton smiles as she leaves the Vice President's office outside the U.S. Senate chamber following passage of the New START treaty, Washington, DC, 22Dec2010
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон се состана со активисти за човекови права од Белорусија и од САД. Соединетите Држави и ЕУ ги осудија претседателските избори во таа земја и кршењето на правата на политичките лидери на опозицијата.
Во соопштението од секретарот Клинтон уште еднаш се осудува начинот на изведбата на претседателските избори во Белорусија и кршењето на правата на политичките лидери и активистите.
XS
SM
MD
LG