Достапни линкови

САД ќе испратат 1500 маринци во Авганистан


САД соопштија денеска дека ќе испратат уште 1500 маринци во јужниот дел на Авганистан. Потпаролот на Пентагон, полковникот Дејвид Лепан изјави дека министерот за одбрана Роберт Гејтс ја одобрил дополнителната поморска сила за да се консолидираат постигнатите резултати. Вол Стрит Журнал објави дека борбените сили ќе пристигнат во Авганистан најрано во средината на јануари.
XS
SM
MD
LG