Достапни линкови

Триесет повредени во судар на камион и автобус во Германија


Во судар на камион и автобус на автопатот меѓу Минхен и Штутгард во Германија повредени се околу триесет патници, од кои четворица се во тешка состојба. Според порталот Зери инфо сударот се случил во 7 часот наутро и неколку часа било запрено движењето на собраќајот во двата правци. Крајната дестинација на автобусот била Косово.
XS
SM
MD
LG