Достапни линкови

Наводниот бомбаш на турски авион имал психички проблемиТурските медиуми соопштија дека полицијата утврдила дека човекот кој се закани дека ќе го разнесе авионот на Туркиш Ерлајнс имал психички проблеми. Четириесет годишниот маж кој медиумите го нарекоа Јашар Џума се обидел насилно да влезе во кабината на пилотите и притоа тврдел дека има бомба. Тој барал авионот кој летал од Осло за Истамбул да се врати во норвешката престолнина.
XS
SM
MD
LG