Достапни линкови

Вечните претседатели штетни за демократијата


Американскиот амбасадор во заминување во Казахстан Ричард Хогланд ги критикуваше плановите за референдум со кој треба да му се продолжи мандатот на актуелниот претседател Нурсултан Назарбајев за 10 години. Според Хогланд, кој од Казахстан заминува во Пакистан, тоа е пречка за демократијата.
XS
SM
MD
LG