Достапни линкови

Гибс ќе ја напушти функцијата во Белата куќа


Роберт Гибс
Потпаролот на американскиот претседател Барак Обама, Роберт Гибс соопшти денеска дека ќе даде отказ од функцијата и дека на почетокот на февруари ќе ја напушти Белата куќа. Причината за таквата одлука на Гибс е тоа што тој планира да работи во таборот на Обама за изборите во 2012 година, но и натаму ќе продолжи да го советува претседателот, надвор од Белата куќа.
XS
SM
MD
LG