Достапни линкови

Контровезниот шиитски свештеник Садр се врати во Ирак


Шиитскиот свештеник Моктада Ал Садр познат по неговите анти-американски гледишта се врати во Ирак за прв пат по три години. Свештеникот Мазан Ал Сади го потврди неговот враќање и изјави дека Садр отишол во Најаф, каде претходно прповедал четири години за да го посети неговиот дом и гробот на татко му.
XS
SM
MD
LG