Достапни линкови

Тутунарите го блокираа патот накај Грција


Производителите на тутун денеска го блокираа патот што води кон Грција на граничниот премин Меџитлија. Протестот ќе трае до 18 часот и блокирано е движењето на собраќајот во тој правец. Претходно Министерството за земјоделство, шумарство и водстопанство соопшти дека ги поддржува нивните барања, проценката на тутунот да биде реална.
XS
SM
MD
LG