Достапни линкови

Уапсени терористи во Авганистан


Авганистанските безбедносни сили уапсиле 7-мина осомничени милитанти кои планирале големи терористички напади. Според портпарол на службата за безбедност, дел од милитантите имале намера да извршат атентат врз потпретседателот Мухамед Касим Фахим.
XS
SM
MD
LG