Достапни линкови

САД изразија загриженост од нападите врз христијани


Соединетите Држави изразија длабока загриженост од зачестените напади врз христијани во некои земји на Блискиот Исток и Африка. Портпаролот на Стејт Департментот Филип Кроули ги повика владите на Ирак, Египет и Нигерија да ги пронајдат и казнат организаторите на овие напади врз христијаните.
XS
SM
MD
LG