Достапни линкови

Тројца полицајци убиени во Бишкек


Тројца полицајци биле убиени во главниот град на Киргистан, Бишкек од страна на осомичени екстремисти. Полицајците настрадале при рутинска контрола на документи во еден хотел, при што милитантите со калашњикови ги застрелале и успеале да побегнат.
XS
SM
MD
LG